Aktualności

Wernisaże dzień po dniu: piąta edycja

2024-02-23

Wernisaże dzień po dniu: piąta edycja

Od pierwszej edycji cyklu „Wernisaże dzień po dniu” minęły już prawie dwa lata. Za kilka dni rozpocznie się jego piąta odsłona. Od 26 lutego do 2 marca 2024 roku w Galerii TCK zaprezentujemy 10 wystaw indywidualnych oraz 1 wystawę zbiorową.

Charakter cyklu pozostaje niezmienny – każda wystawa potrwa od wernisażu do demontażu (godzina 15:00 następnego dnia). O tym, dlaczego tak właśnie jest, opowiada Tomasz Sobczak – Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, koordynator otwARTej Pracowni Fotograficznej i pomysłodawca cyklu:

(...) kontrowersyjna formuła zmusza fanów fotografii do uczestnictwa w otwarciu wystawy, bo z definicji „żyje” ona tylko jeden dzień. Docierały do mnie głosy, że to za krótko, że nie zdążę zobaczyć, że tak nie można. Jednak formuła jednodniowa pozostaje niezmienna. Nie od dziś wiadomo, że na wernisażach wystaw dzieje się najwięcej. Ciekawe rozmowy, spotkania, obcowanie z autorem i innymi osobami. Wspomniana formuła ma zatem nieść także przesłanie, że warto przychodzić na wernisaże!

 

WERNISAŻE DZIEŃ PO DNIU: PIĄTA EDYCJA

*wystawy są dostępne od momentu wernisażu do dnia następnego (w godz. 10:00-15:00), wstęp bezpłatny

 

26 lutego, godzina 18:30
Paweł Wadas „Samoloty”
Krzysztof Madej „Cerkiewne banie i krzyże”

 

27 lutego, godzina 18:30
Jan Pękala „Fanaberia – Magiczny Kazimierz”
Mateusz Kolano „Wehikuł czasu …. po kolei”

 

28 lutego, godzina 18:30
Elżbieta i Bogdan Litwora „Ostrza flamenco”
Wiesław Leżanka „Wild Desert”

 

29 lutego, godzina 18:30
Agnieszka Hołda-Myśliwiec „Wychodzę z siebie. Portret jako próba poznania człowieka.”
Marta Sysło „Baśnie dla starszych dzieci”

 

1 marca, godzina 18:30
„Pasjonaci fotografii” – zbiorowa wystawa uczestników grupy początkującej otwARTej Pracowni Fotograficznej
Autorzy: Tomasz Bania, Robert Burza, Monika Frys-Żurek, Dominik Kozioł, Katarzyna Maniak, Barbara Mastalerek, Monika Maurycy, Beata Opałka, Monika Rymanowska, Maciej Szepielak, Aleksandra Szot, Elżbieta Szyzdek, Magdalena Tomasik, Paweł Wadas, Ewa Wąż, Monika Łabno

 

2 marca, godzina 18:30
Gabriela Półkoszek „Biegun Ciepła”
Ewa Serafińska „… bo czasami FAVELA to tylko słowo…”

 

Cykl wernisaży jest pewnego rodzaju podsumowaniem i prezentacją działań otwARTej Pracowni Fotograficznej działającej w Tarnowskim Centrum Kultury. Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów z Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz osób zaprzyjaźnionych prowadzone są w trzech grupach: początkującej, zaawansowanej oraz dziecięcej. Zapraszamy do zapisów na nowy semestr – w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5, Tarnów). Kliknij tutaj po więcej informacji.